Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Agim Veliu godet Vjosa Osmanin: Nuk mbahet mend kërcimi i kryetarit të Parlamentit në parti tjera

Nënkryetari i LDK’së e Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu e ka goditur sot kryeparlamentaren Vjosa Osmani përmes një shkrimi në Facebook, një ditë pasi që kryetarja e Kuvendit tha për herë të parë se do të vazhdojë një rrugë të re politike pa Lidhjen Demokratike, raporton Gazeta Express.

Veliu në Facebook ka shkruar se në historinë e parlamentit nuk mbahet mend që kryetari i Kuvendit të jetë person jo partiak.

“Në historinë e parlamentarizmit demokratik nuk mbahet mend që kryetari i Parlamentit të ketë qenë person jo partiak”, ka thënë Veliu, duke shtuar se nuk mbahet mend as kalimi i kryeparlamentarit në ndonjë parti tjetër.

“Po ashtu, nuk mbahet mend kërcimi i kryetarit të Parlamentit në parti tjera”, ka shkruar nënkryetari i LDK’së.

Ky reagim i Veliut vjen një ditë pasi që Osmani tha se do të shikojnë mënyra të bashkëpunimit me kreun e LVV’së, Albin Kurtin.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...