Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Agim Veliu, Rexhep Selimit: Unë i mbaj mustaqet po i pafytyrë si ti nuk jam

Si në çdo seancë të Kuvendit të Kosovës edhe në këtë të sotmen ka eskaluar debati mes ministrave dhe deputetëve.

Disa replika ndodhën mes ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliu dhe Shefit të Grupit Parlamentar të LVV-së Rexhep Selimi.

Selimi i ka thënë Veliut se është i paaftë dhe se është shkarkuar për shkak të paaftësisë dhe “jo mustaqeve që i mban”, ndërsa ky i fundit i tha shefit të GP-së së LVV-së se është i pafytyrë.

“Unë i mbaj mustaqet po i pafytyrë si ti nuk jam”, i tha Veliu Selimit në Kuvend.

Më pas, deputetja e LDK-së Besa Gaxherri e ka lutur ministrin Veliu që të mos bie në provokime.

“Mos bjer në provokime të nivelit të tyre, të lutem ministër”, tha Gaxherri.

Më pas Selimi mori fjalën dhe i tha ministrit Veliu se “mundesh me fsheh diçka po paaftësinë nuk mundesh me fsheh”.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...