Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Ai po lëvizte prapa një kamioni mikser, dhe më pas ndodhi një surprizë e tmerrshme

Për shumë njerëz, ngasja pas një kamioni plot beton është e pakëndshme. Me arsye.

Frika, të paktën brenda rajonit tonë, është shumë e justifikuar. Nuk është e pazakontë që mbetjet e betonit të bien dhe të kërcejnë drejt përdoruesve të tjerë të rrugës, ashtu siç ndodh kur ngasni makinën prapa një kamioni të ngarkuar me ngarkesë të madhe. Shumë njerëz mendojnë se çfarë do të ndodhë nëse betoni fillon të rrjedhë nga mikseri, transmeton Telegrafi.

Një rus që ngiste makinën pas një kamioni të tillë mund të ketë pasur mendime të ngjashme. Sidoqoftë, duke vozitur pas kamionit, ai nuk e kishte idenë se diçka do ta ndodhte vërtet.

Kamioni nuk e kishte menduar mirë se një mbikalim do të bënte që ai të shkaktonte një aksident të madh.

Gjegjësisht, sipas përshkrimit, mbikalimi në të cilin goditi kamioni shërben për të kontrolluar lartësinë.

Dhe njeriu fatkeq pas tij, nga ana tjetër, mori një ortek betoni.

Mbikalimi u shemb në çatinë e makinës. Shoferi arriti të ngadalësonte mjaftueshëm në mënyrë që betoni të mos binte në çatinë e kabinës, gjë që do të kishte pasoja shumë më serioze për të gjithë pasagjerët. Kështu, fati në një aksident është se askush nuk lëndohet.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...