Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

Alarmohet policia! “Këtu do të derdhet gjak”, shqiptari i rrezikshëm kërcënon drejtorin e burgut grek

Policia greke është alarmuar nga kërcënimet me jetë kundrejt një drejtori burgu nga ana e një grupi të burgosurish, që në krye ka një shtetas shqiptar.

Mediat greke, shkruajnë se ka qenë një i dënuar shqiptar për krime të rënda, i cili ka kërcënuar drejtorin duke i thënë se “këtu do të derdhet gjak”.

Drejtori i Policisë së Korfuzit organizoi operacionin në dy pavijone të burgut të sigurisë së lartë, ku mbahen 8 të dënuar shqiptarë, që konsiderohen si tepër të rrezikshëm. Grupi në fjalë përfshin edhe të akuzuarin si autor të vrasjes së avokatit Michalis Zafeiropulos, që disa ditë më parë ishte përpjekur të arratisej. Tani ajo që autoritetet do të hetojnë është se sa ekziston mundësia për futjen e pistoletave, plumbave dhe silenciatorëve, edhe pse gjithandej ka kamera sigurie.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...