Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Allagjozovski emërohet Koordinator kombëtar për ndërkulturalizëm, një shoqëri, zhvillim të kulturës dhe bashkëpunim ndërsektorial

Shkup, 29 shtator – Qeveria sot e shkarkoi Robert Alagjozovskin nga pozita e Koordinatorit nacional për zhvillim të kulturës dhe bashkëpunim ndërsektorial dhe e emëroi atë Koordinator nacional për ndërkulturalizëm, një shoqëri, zhvillim të kulturës dhe bashkëpunim ndërsektorial.

Siç komunikuan nga Qeveria, Robert Popovski është emëruar Koordinator kombëtar për qeverisje të përgjegjshme dhe transparencë.

Në seancën e sotme, Qeveria gjithashtu vendosi të pezullojë përkohësisht vendimin për orar pune fleksibël për të gjithë punonjësit në administratën shtetërore.

Në vend të orarit aktual të punës nga 07:30 deri në 15:30 dhe nga 08:30 deri në 16:30, nga 1 tetori, orari i punës do të jetë për të gjithë nga ora 08:00 deri në 16:00.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...