Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ambasadori bullgar viziton komunën e Studeniçanit

Shkup, 11 shtator, zhurnal.mk – Ambasadori i Republikës së Bullgarisë në Republiken e Maqedonisë së Veriut, z. Angel Angelov sot vizitoi komunën e Studeniçanit!

Gjatë vizitës së tij ai solli ndihmë disa pako ushqimore për familjet më të rrezikuara sociale nga pandemia covid-19.

Gjithashtu në këtë vizitë u bisedua për bashkpunim të mëtutjeshëm në mes komunës së Studeniçanit me disa komuna nga Republika e Bullgarisë, që të shkëmbejn përvojat e tyre në Bashkimin Evropian, për integrimin e komunës së Studeniçanit në IPA- fondet e Bashkimit Evropian.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...