Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Ambasadori i Italisë takohet me Hysenin, flasin për liberalizimin e vizave

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando është takuar me koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni.

Orlando në Twitter ka shkruar se në këtë takim është rishikuar progresi i sfidave të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Evropian si dhe për liberalizimin e vizave.

Madje ai ka thënë ritheksuar mbërthejnë e Italisë për një negociatë dinamike që çoi në një marrëveshje gjithëpërfshirës.

“Kam pasur një takim shumë tërheqës sot. Ne rishikuam progresin e sfidave të dialogut të lehtësuar nga BE. Unë riafirmova mbështetjen e Italisë për një negociatë dinamike që çoi në një marrëveshje gjithëpërfshirëse. Ne gjithashtu u morëm me përparësinë për liberalizimin e vizave për Kosovë”, ka shkruar.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...