Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-së: Meta dhe Ruçi të punojnë urgjentisht, Gjykata Kushtetuese të funksionojë para mbarimit të 2020

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka bërë thirrje Presidentit ilir meta dhe kryetarit të Kuvendit gramor Ruci që të punojnë urgjentisht që Gjykata Kushtetuese të jetë funksionale deri në fund të vitit 2020.

Ajo thekson se të dy duhet të punojnë me organet përkatëse për ta realizuar këtë.

“Faleminderit presidenti Ilir Meta dhe kryetari Ruçi, që e bënë të qartë se Shqipëria duhet të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale tani. Ne jemi dakord duke marrë parasysh mendimin e Komisionit të Venecias, këta dy udhëheqës duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ta bërë këtë të ndodhë para fundit të vitit 2020”, shkruan Kim.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...