Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Antikorrupsioni dyshon se partitë kanë keqpërdorur buxhetin për fushatë zgjedhore

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Komisioni Shtetërorë për Parandalimin e Korrupsionit dyshon se disa parti politike kanë shfrytëzuar fonde buxhetore për financimin e fushatës politike.

“Disa nga partitë, duke mos pasur burime të mjaftueshme edhe nga llogaritë e rregullta por edhe nga llogaritë për zgjedhje, kanë marrë para nga buxheti dhe i kanë përdorur ato si donacion për të financuar fushatën zgjedhore të partisë”, tha Katica Nikolovska nga Antikorrupsioni.

Siç shpjegoi Nikollovska, hapi tjetër është që Enti Shtetërorë për Revizionit të hetojë dyshimet e dokumentuara.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...