Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë

Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

Festivali vjetor i rokut “Guitare en Scène” është anuluar – përsëri.

Zakonisht mbahet në korrik të çdo viti në qytetin francez në kufi me Saint-Julien-en-Genevois, festivali nuk ndodhi vitin e kaluar dhe organizatorët thonë se është shumë e pasigurt për të planifikuar për këtë vit.

Bandat si Deep Purple dhe Uriah Heep dhe artistë si Ben Harper ishin në plan.

Por festivali thotë se kërkesat e distancës sociale dhe kufijtë në udhëtimet ndërkombëtare do të thotë që ata nuk mund të kenë festivalin që do të dëshironin dhe kështu që do të preferonin të prisnin deri në vitin 2022, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Postime të ngjashme

Futet në librin e rekordeve Guiness, shitet piktura më e madhe në botë për 62 milionë dollarë në Dubai

S.B.

Garvanliev të mbetet përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Eurosong 2021

T E

Librat e Kunderës, betejë e përjetshme e njeriut me sistemin

S.B.

Vdes poeti dhe eseisti i njohur polak, Adam Zagajewski

S.B.

Shoqata Tradita e organizoi Edicionin V të manifestimit letrar ndërkombëtar Shtigje poetike

Z H

Kosova nën cipën e sertë të një anglezi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...