Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Anulohet gjykimi për rastin “Talir”

Shkup, 23 shtator, zhurnal.mk – Gjykimi për financimin e jashtëligjshëm të VMRO-DPMNE-së është anuluar. Arsyeja është mungesa e përfaqësuesit të partisë, Naum Stoillkoski. Ai mëngjesin e sotëm ka njoftuar avokatin se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjykata kërkoi që brenda tre ditëve të ardhshme, zëdhënësi i partisë të dorëzojë dokumentacion nga mjeku. Në Gjykatë nuk u paraqit as përfaqësuesi i dytë, Igor Janushev, i cili sipas mbrojtjes nuk mund të merr pjesë në gjykim pasi tashmë nuk ka funksion partiak.

Ndryshe, për sot Prokuroria kishte ftuar për dëshmitarë katër persona, të cilët do të duhej të dëshmonin rreth pagesës që është bërë nga arka e partisë. Në këtë rast, të akuzuar janë, i arratisuri Nikolla Gruevski, si dhe bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, Mile Janakieski, Kiril Bozhinovski dhe Ilija Dimovski. Seanca e radhës është caktuar për më 21 tetor.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...