Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Aplikacioni i shpëtoi jetën një të riu të aksidentuar në Gjermani

Një djalë i ri nga Gjermania, i cili u aksidentua me Mercedesin e tij, ishte bllokuar në makinë, i plagosur rëndë dhe pa ndjenja, dhe askush nuk do ta vinte re atë sepse dritat në automjet u fikën.

Ka diskutime të vazhdueshme në lidhje me telefonat inteligjentë dhe aplikacionet. Shumë i kritikojnë, por në të njëjtën kohë i përdorin, transmeton Telegrafi.

Por, celularët dhe aplikacionet moderne gjithashtu kanë shumë karakteristika pozitive, dhe një shembull praktik u vu re në Gjermani.

Një çift i ri po voziste afër Berlinit, secili me makinën e tij. Kur vajza erdhi në banesën e përbashkët, i dashuri i saj nuk ishte atje.

Pas pak, ajo u shqetësua pse ai nuk ishte atje. Ajo e thirri atë në celularin e saj, por ai nuk u përgjigj.

Për fat të mirë, ai kishte një opsion lokacioni të aktivizuar në aplikacionin WhatsApp. Ajo e gjeti atë në një hartë dhe e gjeti atë dhe Mercedesin e tij, pikërisht 15 metra larg nga autostrada.

Ai u aksidentua në rrugë dhe qëndroi i ngujuar në automjet, i plagosur rëndë dhe pa ndjenja. Askush as nuk do ta vinte re sepse dritat në makinë u fikën.

Vajza menjëherë thirri një autombulancë, e cila mbërriti në kohë. I riu tashmë kishte humbur shumë gjak, por ishte shpëtuar.

Thuhet se Mercedes theu gardhin që parandalon kafshët e egra të dalin në autostradë dhe kishte goditur një pemë.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...