Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Apple, ngjarja e shtatorit 2020: Çfarë do të shohim dhe çfarë mund të mos shohim nga kjo ngjarje?

Apple ka njoftuar ngjarjen e saj ‘Time Flies’ për në shtator 2020 dhe ne kemi disa ide rreth asaj që mund të zbulohet.

Meqë ngjarja do të mbahet më 15 shtator, reagimi ynë fillestar çoi në përfundimin e qartë – ky do të jetë lansimi i iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro. Edhe pse tashmë ishte thënë që telefonat do të mbërrinin në tetor, shumë akoma prisnin që Apple t’i zbulonte ata në shtator.

Lajmet më të fundit kanë sugjeruar ndryshe, kështu që le të hedhim një vështrim vetëm në atë që mund të shohim nga kjo ngjarje, transmeton Telegrafi.

Gjërat që mund të shohim

Apple Watch Seria 6

Me titullin ‘Time Flies’ sigurisht që duket se kjo ngjarje do të përqendrohet në prezantimin e Apple Watch Seria 6 dhe ky pohim është mbështetur nga Mark Gurman, një person zakonisht shumë i besueshëm nga Bloomberg.

iPad Air 4

Një tjetër produkt i përfolur shumë (dhe një tjetër për të cilin ne besonim se mund të shpallej pa bujë) është iPad Air 4. Ose ka shumë të ngjarë vetëm iPad Air ose iPad Air 2020 i ri.

Versioni aktual 64 GB i iPad Air fillon me 490 dollarë, kështu që nëse do të jetë një çmim i tillë, do të ishte një opsion shumë më i lirë se Pro.

iOS 14

Ndërsa mund të mos shohim iPhone të rinj, është raportuar (përmes Bloomberg) që Apple është ende i vendosur të nisë iOS 14 në shtator.

Gjëra që mund të mos i shohim

iPhone 12

Ndërsa e gjithë zhurma fillestare ishte për iPhone 12, kjo zhurmë shpejt u ndal. Duket sikur mund të presim deri në tetor për të parë iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro. Por kurrë nuk i dihet.

Thashethemet sugjerojnë se iPhone 12 do të jetë i gjithë OLED, me mbështetje 5G dhe një dizajn të ri. iPhone 12 Pro mund të ketë një ekran 120Hz 6.7-inç.

AirPods dhe një HomePod më i lirë

Bloomberg njoftoi në fillim të këtij viti se Apple ishte duke punuar në një palë kufje të veshit të nivelit të lartë që ka të ngjarë të konkurrojnë me më të mirët që ofrohen nga Bose dhe Sony. Përtej vetëm një publikimi në vitin 2020, ne jemi në errësirë ​​se kur do të shfaqen këto kufje.

E njëjta gjë vlen edhe për një HomePod të ri, më të lirë, që u fol nga Bloomberg.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...