Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Apple njofton se do të ketë event me datën 10 nëntor, në lidhje me një llaptop Mac të ri

Është përmendur dhe më herët nga Apple se do të lansohet një Mac i ri, pa dhënë detaje të mëtutjeshme, por javën tjetër do të shpjegojnë më shumë.

Apple njoftoi të hënën një ngjarje për 10 nëntor ku pritet të shpallë Mac-të e rinj, shkruan “CNBC”.

Ngjarja e fillimit do të fillojë në 10:00 dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në faqen e internetit të Apple. Titulli i ftesave të hënën ishte “Edhe një gjë” dhe Apple thotë se do të zhvillohet në selinë e saj, Apple Park, transmeton lajmi.net.

Apple tha në fillim të këtij viti se kishte në plan të lëshonte kompjutera Mac me një çip të dizajnuar nga Apple bazuar në ARM, në vend të procesorëve Intel.

IPhone dhe iPad të Apple kanë përdorur prej kohësh procesorë të dizajnuar nga Apple, për të cilët kompania thotë se ndihmon në zgjatjen e jetëgjatësisë së baterisë dhe sigurimin e performancës më të shpejtë.
Apple mund të nisë një desktop iMac me një dizajn të ri dhe laptopë duke përdorur çipa Apple, sipas një shënimi kërkimi nga analisti i “TF Securities”, Ming-Chi Kuo, botuar në fillim të këtij viti.

Apple ka zhvilluar ngjarje lansimi në dy muajt e fundit duke u përqëndruar në modelet e reja Apple Watch dhe iPhone 12.

Ata janë regjistruar dhe transmetuar paraprakisht në internet, në vend që të mbahen personalisht në kampusin e saj në Kaliforni, për shkak të pandemisë Covid-19.

Shitjet e Mac-ve kanë qenë një moment kryesor për Apple gjatë pandemisë.

Në tremujorin që përfundon në qershor, Apple raportoi 9 miliard dollarë në shitje të Mac, i cili ishte rritur 28% nga viti në vit.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...