Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Apple po përgatitet të prodhojë 75 milionë iPhone 5G

Apple u ka kërkuar furnitorëve të ndërtojnë të paktën 75 milionë iPhone 5G për fund të këtij viti, së bashku me modelet e reja të Watch, një iPad Air të ri dhe një HomePod më të vogël, njoftoi Bloomberg News.

Kompania pret që dërgesat e këtyre iPhone-ve të gjeneratës së ardhshme të arrijnë deri në 80 milionë njësi në vitin 2020, tha raporti, duke cituar njerëz të njohur me këtë çështje, shkruan Reuters.

Apple gjithashtu po përgatitet të nisë një iPad Air të ri me një ekran të ngjashëm me iPad Pro, dy versione të reja Apple Watch dhe kufjet e saj, sipas të njëjtit raport.

Apple pritet të zbulojë telefonat dhe Apple Watch Series 6 në ngjarjen e saj vjetore që pritet të mbahet në shtator.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...