Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Apple prezanton gjeneratën e ardhshme të Mac

Në një ditë e rëndësishme për Mac, Apple prezantoi sot një MacBook Air të ri, MacBook Pro 13 inç dhe Mac mini të mundësuar nga revolucionari M1, i dizajnuar nga Apple posaçërisht për Mac.

Deri tani çipi më i fuqishëm që Apple ka bërë ndonjëherë, M1 transformon përvojën e Mac-ut, transmeton Telegrafi.

Me performancën udhëheqëse në industri për vat, së bashku me macOS Big Sur, M1 sjell deri në 3.5x CPU më të shpejtë, deri në 6x GPU më të shpejtë, deri në 15x aftësi më të shpejta për të mësuar makinerinë (ML) dhe jetëgjatësi të baterisë deri në 2x më shumë se më parë.

Dhe me M1 dhe Big Sur, përdoruesit marrin qasje në koleksionin më të madh të aplikacioneve ndonjëherë për Mac.

Me një performancë të mahnitshme dhe karakteristika të reja të jashtëzakonshme, formacioni i ri i Mac-ve me fuqi M1 janë një vlerë e jashtëzakonshme dhe të gjitha janë në dispozicion për t’u porositur sot.

“Futja e tre Mac-ve të reja që shfaqin çipin e përparuar të Apple M1 përfaqëson një ndryshim të guximshëm që ishte bërë në vite, dhe shënon një ditë me të vërtetë historike për Mac dhe për Apple”, tha Tim Cook, CEO i Apple.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...