Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

Armiqësi familjare në Austri, prangosen dy persona nga Maqedonia

Vjena, 25 tetor – Më 4 tetor 2020 rreth orës 16.00, një shtetas 23-vjeçar nga Maqedonia e Veriut në polici denoncoi se më 19 shtator 2020, një shtetas 29-vjeçar nga Maqedonia e Veriut në një lokal në rrethin e Vöcklabruck, atij i ofroi 10 000 euro nëse do ta rrahte një 21-vjeçar deri në komë. Po që se ai do ta dërgonte 21-vjeçarin në një vend ku 29-vjeçari do të mund ta vriste ose nëse ai e vriste 21-vjeçarin, ai do të merrte 20 000 euro.

Një shtetas tjetër 22-vjeçar nga Maqedonia e Veriut i cili ishte gjithashtu i pranishëm në këtë bisedë, dyshohet se e kërcënoi 23-vjeçarin duke i thënë se do ta vriste nëse do të bëhej shok me 21-vjeçarin ose do të binte në kontakt me të, informon Shtegu.com.

Motivi i këtij rasti ishte një goditje me thikë në shkurt të vitit 2019 në Regau, ku disa persona pësuan lëndime serioze dhe vëllai i 29-vjeçarit u plagos për vdekje, me sa duket që 21-vjeçari fajësohej për këtë.

Hetimet më të detajuara u kryen nga departamenti kriminal i komandës policore të rrethit Vöcklabruck (KKD) në përpunimin e çështjeve bashkëpunuese me stacionin policor Attnang-Puchheim. Prokuroria publike në Wels lëshoi ​​një urdhër arresti për 29-vjeçarin dhe 22-vjeçarin, i cili u krye me mbështetjen e zyrtarëve nga LKA Austria e Epërme, EGS pas sondazheve dhe të akuzuarit u transferuan në burgun e Wels.

Të gjithë të përfshirët e këtij rasti vijnë nga rrethi Vöcklabruck.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...