Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Arrestohet kosovari në Morinë, në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania

Një shtetas kosovar është arrestuar gjatë mëngjesit të së enjtes (24.09.2020) në pikën kufitare të Morinës.

Shtetasi N.B, 35 vjeç u kap pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga  Gjermania.

35 vjeçari është dënuar nga Gjykata e Dortmundit për veprën penale “ Vjedhje”.

Ndërsa pritet të ekstradohet drejt Gjermanisë për të kryer dënimin.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...