Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Arrin Maserati MC20 i ri me 622 kuajfuqi

Maserati MC20 i ri do të rivalizojë Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S me shpejtësi maksimale prej 325km/orë dhe çmim prej 205 mijë eurosh.

Maserati MC20 shënon fillimin e një fushe të re për këtë markë, në të cilën bëhet rival direkt për markat italiane të super veturave sportive luksoze, transmeton KOHA.

Maserati MC20 do të ketë motorin ‘Nettuno’ twin-turbo i cili është prodhuar nga vet kjo kompani, e që është i pari pas 20 vitesh.

Me 622 kuajfuqi, MC20 shpejtësinë nga 0 në 100km/orë e arrin për vetëm 2.9 sekonda ndërsa atë maksimale, 325 km/orë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...