Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Arsovski: Vëllau i deputetit Vellkovski ka marrë grante prej 200 mijë euro nga Dimova

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Agjencia nacionale për programe arsimore evropiane me të cilën udhëheqë Lidija Dimova, ka dhënë 125 mijë euro nga programi Erasmus+ vëllaut të deputetit Dime Vellkovski për projektin “zgjedh djathin”, kumtoi sot zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski pasi më parë ishte zbardhur që vëllau i këtij deputeti nga Agjencia me të cilën udhëheqë Dimova ka marrë 83 mijë euro për trajnimin e gomarëve, transmeton Zhurnal.

“Ngritim dilemë dhe pyetje, si është e mundur që këto dy projekte në vlerë prej mbi 200 mijë euro para evropiane, Lidija Dimova të ia ndanë pikërisht vëllaut të deputetit të LSDM-së Dime Vellkovski pikërisht para zgjedhjeve parlamentare? Kërkojmë publikisht të publikohet nga ana e Dime Vellkovskit edhe nga Lidija Dimova, në çfarë mënyre i kanë harxhuar paratë dhe ku kanë përfunduar mbi 200 mijë euro, gjegjësisht në cilat xhepa përfunduan paratë”, deklaroi Arsovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...