Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

ASH kërkon shkarkimin e Bogdanovicit: Ka fyer shqiptarët

Shkup, 23 tetor – Partia e Zijadin Selës pret që LSDM të distancohet nga deklarata e kryetarit të Komunës së Qendrës Sasa Bogdanovic me të cilën, sipas tyre, ai deklaroi se nuk e njeh shtetin e Kosovës, madje duke pretenduar se “Kosova është Serbi”, megjithëse ishte skandal për zyrtare sepse është në kundërshtim me pozicionin publik shtetëror, është gjithashtu një fyerje ndaj ndjenjave të shqiptarëve në Maqedoni.

“Nëse kjo qeveri dëshiron vërtet të provojë se është e kujdesshme në lidhje me marrëdhëniet ndëretnike, asaj do t’i duhet të gjejë një mekanizëm për të shkarkuar Bogdanovicin,” thonë ata duke kërcënuar se përndryshe “do të ishte një nxitje për ne të kërkojmë modalitete të tjera në mënyrë që “Korrigjo këtë fyerje ndaj shqiptarëve dhe, në të njëjtën kohë, pozicionin e kundërt të politikës sonë të shtetit të jashtëm”, ​​thuhet në deklaratën e kësaj partie.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...