Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Atentat shqiptarit në Itali, si u qëllua nga një automjet

Një 40-vjeçari shqiptar i është bërë atentat në Itali, ndërsa ka mbetur i plagosur. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, në zonën e njohur si Corso Matteotti.

Ndaj shqiptarit është qëlluar nga një automjet, ndërsa ai u transportua në spital. 40-vjeçari i është nënshtruar 5 operacioneve dhe mësohet se është në rrezik për jetën.

Shqiptari ishte duke ecur në këmbë në momentin kur u qëllua nga një automjet. Ai u plagos me një plumb në krah. 40-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije u rrëzua në tokë, ndërsa është ndihmuar nga banorë të zonës, të cilët e transportuan në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Hetimet koordinohen nga Prokuroria Publike e Asti dhe nga Departamenti Operacional i Komandës Krahinore të Asti.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...