Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Audi E-Tron GT 2021: Çfarë presim nga kjo super makinë?

Akoma ka informacione për Audi e-tron GT që nuk i dimë, por entuziastët kanë pasur mjaft kohë për të mbledhur informacione.

Kudo që të shkoni, ndryshimi është i sigurt se do t’ju ndjekë. Ndërsa vitet kalojnë, përparimi i teknologjisë dhe kulturat ndryshojnë, dhe si rezultat, shpikjet e reja që dukeshin të pamundura jo shumë kohë më parë, tani janë të zakonshme. E tillë është historia e makinave sportive të gjitha elektrike, nga një koncept i thjeshtë te realiteti, transmeton Telegrafi.

Ne e kemi parë këtë duke luajtur me automjete elektrike nga prodhues të tillë si Tesla, Jaguar dhe BMW. Sidoqoftë, tani, sytë tanë janë drejtuar drejt një makine sportive tërësisht elektrike.

Askush tjetër përveç Audi e-tron GT, një makinë e cila na ka ‘tunduar’ që nga viti 2018.

Dy vjet më vonë, ka ende informacione për Audi e-tron GT që thjesht nuk i dimë ende. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që ne jemi të painformuar me detaje tjera. Në fund të fundit, ajo ka qenë në vëmendjen e publikut për një kohë të gjatë, kështu që entuziastët kanë pasur shumë kohë për të mbledhur informacione, për t’i shpërndarë ato dhe për të bërë thashetheme.

Pra, me gjithçka që kemi mbledhur deri më tani, kjo është ajo që ne presim nga Audi 2021 e-tron GT.

Teknologji përtej besimit

Ne duhet të fillojmë duke thënë një gjë: Audi e-tron GT është ende një koncept deri më tani. Kjo do të thotë që, për sa i përket Audi AG, ajo nuk ekziston. Sidoqoftë, me të disa lajme që kanë qarkulluar në internet, mund të presim që së shpejti të debutojë kjo makinë.

Sa i përket asaj që Audi ka zbuluar deri më tani, një pjesë e mirë e saj lidhet me modalitetet e reja krejt elektrike / hibride. Audi thotë se ” diapazoni i makinës konceptuale do të jetë mbi 400 kilometra (248.5 mi), sipas standardit të ri WLTP.

Çdo gjë brenda dhe jashtë ndjek një vijë të lëmuar. Kjo makinë është e krijuar në atë mënyrë që pritet të ketë një pamje moderne.

Sidoqoftë, mund të ndryshojë nga ajo që shohim tani dhe ajo që prodhohet në të vërtetë.

Performanca e jashtëzakonshme 

E-tron GT nuk ka vetëm pamje të mirë dhe pajisje të këndshme. Për të mbështetur estetikën e saj agresive, ajo mburret me disa nga statistikat më mbresëlënëse të performancës në kategorinë e makinave sportive të gjitha elektrike.

Ngjashëm me super veturën Audi R8, e-tron GT posedon një qendër graviteti shumë të ulët. Kombinoni atë me 590 kuaj fuqi të GT-së, sistemin e Audi Quattro dhe ju keni një makinë sportive seriozisht të shpejtë në duar.

Audi vlerëson se “automjeti duhet të përshpejtojë nga 0 në 100 km / orë në rreth 3.5 sekonda para se të shkojë në 200 km / h në pak më shumë se 12 sekonda. Shpejtësia maksimale është e kufizuar në 240 km / orë.

Për shkak se shumica e asaj që ne dimë bazohet në spekulime, e-tron GT mund ti ndryshojë këto shifra hipotetike. Megjithëse, do të duhet t’a bëjë këtë sa më shpejtë që të jetë e mundur, pasi markat si Porsche dhe Tesla tashmë po vjedhin klientët e mundshëm dhe pjesën e tregut.

Opsionet e çmimeve

Disa burime pohojnë se është më afër 100,000 dollarëshit, ndërsa të tjerë thonë se diçka shumë përtej kësaj është më e arsyeshme. Sido që të jetë, nuk do të jetë një makinë që shoferi mesatar mund ta kapë lehtë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...