Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Audi prezanton versionin më të fuqishëm të e-Tronit dhe e-Tron Sportbackut

Prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, Audi, ka prezantuar versionin më të fuqishëm “S” të modelit e-Tron.

Versioni “S” do të ofrohet për disa modele nga seria e-Tron, duke përfshirë edhe atë Sportback. Risia te ky version më i fuqishëm është nën kofano, e ajo është drejtimi sinergjik me tre motorë elektrikë, dy nga të cilët janë të vendosur në boshtin e pasmë.

Gjithashtu, ky version i ri vjen me kapacitet prej 503 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 4.5 sekonda dhe atë maksimale deri në 210 km/orë, transmeton KOHA. Në përdorim të rregullt, kur nuk është i aktivizuar opsioni “S”, versioni i ri ka kapacitet prej 435 kuajfuqish.

Bateria e versionit S ka kapacitet prej 95kWh, gjë që është e mjaftueshme për të kaluar deri në 364 km, ndërsa versioni Sportback deri në 370 km. Sistemi i mbushjes përfshin fuqinë e mbushjes deri 150 kW dhe Audi thotë se deri në 80 për qind e kapacitetit të baterisë mund të mbushet për gjysmë ore.

Versioni S, po ashtu, vjen me mbrojtësit anësorë më të gjerë, mbrojtësit tjerë “agresivë”, mbrojtësin e pasmë shtesë, si dhe set të rrotave 22-inçësh nga alumini.

Audi e-Tron në version S në tregun evropian pritet të arrijë këtë vjeshtë, ndërsa çmimi fillestar në Gjermani është 91.345 euro dhe 93.628 për versionin Sportback.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...