Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Audi R8 2020 – makinë më e mirë, motor më i mirë – por e shtrenjtë

Duket e habitshme, por këto ditë shumë njerëz po ‘dashurohen’ pas një makine me motor të fuqishëm.

Audi R8 2020 ka një motor 5.2 V10 dhe motori krijon një zhurmë të fuqishme, kjo një arsye më shumë që fansat e makinave sportive ta zgjedhin atë.

Por ka shumë arsye për t’u dashuruar me Audi R8 2020.

R8 ka qenë një makinë e favorizuar që nga debutimi në vitin 2007 dhe u rrit në popullaritet pas ridizajnimit në vitin 2016, shkruan Motor1.

Motori i Audi R8 ka 602 kuaj fuqi, ka shtatë shpejtësi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin në vetëm 3.2 sekonda.

Shpejtësinë maksimale e ka 329 km/orë, transmeton Telegrafi.

Audi R8 Performance 2020 është një makinë fenomenale, e bërë më mirë nga azhurnimet e fundit.

Por kjo makinë është jashtëzakonisht shtrenjtë, ajo kushton 184 mijë euro.

Makinat do të bëhen më të shpejta gjithnjë e më shumë, dhe do të bëhen më të mira dhe më të lehta për t’u drejtuar, por një javë vozitje e Audi R8 Performance 2020 është e mjaftueshme për të na bindur që motori i kësaj makine do ta bëjë atë përgjithmonë një nga “më të mëdhatë”.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...