Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Austria dhe Sllovakia regjistrojnë numrat më të larta të rasteve të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit, 3.614 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) janë regjistruar në Austri, që është rritja më e madhe ditore e rasteve që nga fillimi i pandemisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në Austri, numri i të infektuarve është rritur në 78.029, nga të cilët 965 kanë vdekur, përfshirë 11 në 24 orët e fundit.

Sllovakia regjistroi 2.890 të infektuar ditën e kaluar, e cila është gjithashtu rritja më e madhe ditore e numrit të të infektuarve në atë vend.

Ministria e Shëndetësisë e Sllovakisë informoi se numri i përgjithshëm i të infektuarve arriti në 40.801, nga të cilët 159 kanë vdekur.

Në Hungari, 1.820 raste të infektimit janë regjistruar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 56.098, nga të cilët 1.390 kanë vdekur.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...