Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Autopiloti i Teslas shmang aksidentin të cilin njerëzit nuk do të mundeshin

Deri tani ka pasur shumë video të veturave Tesla duke reaguar dhe shmangur aksidentet derisa ishin në autopilotim, po kjo tani duket të jetë më mahnitësja deri më tani.

Sipas ueb faqes automobilistike ‘insideevs’, aksidentin të cilin autopiloti e shmang, me shumë gjasë njerëzit nuk do të mundeshin, transmeton KOHA.

Aksidenti në fjalë ka ndodhur në Taiwan ndërsa është kapur nga kamerat e Teslas. Për më shumë shikoni videon më poshtë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...