Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Avokati kërkon lirimin e menjëhershëm të Nasim Haradinaj nga paraburgimi

Nasim Haradinaj ndodhet para gjykatësve të Speciales në seancën e parë kundër tij.

Nga ana e tij, avokati mbrojtës i Nasim Haradinajt ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij nga paraburgimi.

“Nasim Haradinaj nuk është i akuzuar për krime lufte dhe Gjykata nuk ka juridiksion për të gjykuar raste të tilla. Dua dhe kërkojë nga Gjykata që ta lirojë menjëherë nga paraburgimi.Ne do t’i dorëzojmë dukumentet e kërkuara brenda afatit të kërkuar”.

Sipas gjykatësit ai akuzohet për frikësim, gjatë procedimit penal, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...