Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Bajram Gecaj i quan të pabesë Vjosa Osmanin e Haxhi Avdylin

Deputeti Haxhi Avdylit, e quajti Isa Mustafën komunist pas kritikave që dha drejt Vjosa Osmanit, duket se ka dhe një tjetër acarim.

Ndaj tij ka reaguar Bajram Gecaj, shef i kabinetit të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu.

Në një shkrim në Facebook ai i ka quajtur të pabesë Vjosa Osmanin dhe Haxhi Avdylin.

“Institucioni ynë kombëtar i BESËS SHQIPËTARE është ndërtuar mu për shkak të pabesëve si Vjosa Osmani e Haxhi Avdyli”, ka shkruar ai ne Facebook.

Debati u nxit pasi Mustafa ka folur rreth statusit të Vjosa Osmanit, ku e kishte quajtur si njeri që nuk ka asnjë pikë njerëzillëku.

Mustafa tha se gjuha të cilën e kishte përdorur Osmani është gjuhë e komunizmit të Enver Hoxhës dhe sipas tij, asaj që i është ofruar përparësi maksimale në LDK është shprehur me një gjuhë shumë e rëndë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...