Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Ballsh/ Naftëtarët sërish në protestë, diskutohet për grevë urie: Jemi në mes të katër rrugëve

Punonjësit e rafinerisë së Ballshit i janë rikthyer sërish protestave.

Ata janë mbledhur për të disatën herë para dyerve të rafinerisë.

Naftëtarët kërkojnë nga organet qeverisëse të reflektojnë për plotësimin e kërkesave të tyre dhe fillimin e punës së rafinerisë.

Mësohet se nga Këshilli Sindikal po diskutohet që ditën e hënë punonjësit të hyjnë në greve urie pranë ambienteve të Kombinatit, pasi këtë opsion e shohin si e vetmja zgjidhje.

Sokol Dautaj, kreu i sindikatës së naftëtarëve të Ballshit thotë se pavarësisht protestave të shumta deri tani nuk kanë gjetur zgjidhje: Jemi në mes të katër rrugëve. Shkuam në Tiranë për të biseduar dhe nuk na priti njeri. Do ndjekim çdo rruge ligjore pasi tani shoqatën e kemi të ligjeruar edhe në gjykatë. Nuk kemi asnjë përgjigje as për pagat dhe as për fillimin e punës.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...