Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bankat brenda 3 ditëve duhet të prononcohen nëse duan bashkëpunim me Postën

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Një ditë pas vendimit të Qeverisë, “Posta e Maqedonisë” ka filluar me procesin e bisedimit me bankat tregtare për lidhjen e kontratës së re për kryerjen e qarkullimit pagesor.

Bankat brenda tre ditëve duhet t’i japin përgjigje “Postës” nëse janë të interesuara për bashkëpunim. Banka e re që do të lidh kontratë, do ta marrë vendin e bankës së falimentuar “Eurostandard” e me këtë do të zhbllokohej edhe qarkullimi pagesor.

Kjo do të thotë që qytetarët mund të paguajnë llogari kurse postierët t’i dërgojnë pensionet nëpër adresat e shfrytëzuesve.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...