Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Bashkia Tiranë: “Rruga e Durrësit”, trotuare të rinj dhe koncept i ri lëvizjeje për makinat dhe biçikletat

Bashkia e Tiranës njofton se vijon puna në Rrugën e “Durrësit“, “për t’u përfunduar sa më parë dhe për t’i dhënë pamjen e merituar një arterie kaq të rëndësishme të kryeqytetit”.

Punëtorët e qytetit po punojnë këto ditë për trotuaret e rinj që do të jenë një lehtësi shumë e madhe për qytetarët, por edhe për bizneset e shumta që janë përgjatë gjithë rrugës, njofto bashkia.

“Trotuaret e rinj përveç cilësisë, pritet t’i japin zonës edhe një panoramë që do të jetë shembull për rrugët e Tiranës.

Ndërkaq, Bashkia e Tiranës po sjell një koncept të lëvizjes të modernizuar në një sens drejtimi për makinat dhe me më shumë hapësirë për çiklistët’, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...