Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Befason Murrizi: Kam dashur “të vras” Rexhep Meidanin

Këtë mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel u fol për partitë e reja që po krijohen në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.

I ftuar në emision, deputeti Muslim Murrizi tha se këta politikanët aktualë janë hipokritë që shtiren sikur zihen më njëri-tjetrin.

Murrizi bëri thirrje që me 25 prill, qytetarët t’I japin fund me votë kësaj hipokrizie.

“Për cilët politikanë po flasim? Këta që bëjnë sikur zihen e ndajnë bashkë tenderat dhe paratë publike. Unë kam qenë deputet 29 vjeç. Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin. E shikoja si kundërshtar. Tani kur i shikoj tek i japin dekorata, më duket hipokrizi.

Ai është komunist. Unë skam pasur asnjë pjesëtar të familjes në Partinë Komuniste. E vetmja parti që ska dalë nga zyrat e Ramiz Alisë apo nga zyrat e sigurimit”- tha Murrizi.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...