Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Bekteshi: Ka para mjaftueshëm për subvencione në sektorin e turizmit

Shkup, 9 shtator, Zhurnal.mk – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Magazine Ekonomike në Alsat, tha se ka para për subvencionimin e pagës minimale për sektorin e turizmit, por llogaritjet janë ende duke u bërë deri kur do të ketë kapacitet financiar për një ndihmë të tillë financiare.

“Me sa di unë, ne kemi një mundësi financiare, si qeveri …, do të shohim për sa kohë, do të varet nga vendimi që do t’i marrim qeverisë sepse duhet të kihet parasysh se ne po zbatojmë masa të tjera”, tha Ministri Bekteshi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...