Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Berisha: Sot diskutohet edhe për daljen e AAK-së nga koalicioni

Deputeti i AAK-së Bekë Berisha ka thënë në fillim të takimit të strukturave partiake të AAK-së se nëse e dëgjojnë atë, AAK-ja nuk duhet të qëndrojë më në koalicion.
Berisha ka thënë po ashtu se largimi nga koalicioni është një nga pikat e takimit të sotëm, njofton Klan Kosova.

Mbledhja e Strukturave të Përgjithshme të AAK-së nën kryesimin e liderit Ramush Haradinaj është duke vazhduar akoma.

Takimi vjen vetëm disa ditë pas nënshkrimeve që i dhanë Kosova dhe Serbia në Washington dhe pa u bërë 24 orë që kur kryeministri Avdullah Hoti pati takim me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel e ku nuk morën pjesë ministrat e AAK-së.

Tema kryesore në këtë takim të strukturave udhëheqëse të AAK-së do të jetë pikërisht dialogu me Serbinë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...