Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni TOP LAJM

Besimi: Më shumë para për vitin 2021 për politikat reformuese

Shkup, 23 shtator – I pyetur cilët sektorë do marrin më shumë para me buxhetin e vitit 2021, ministri i financave, Fatmir Besimi në emisionin e sotëm “Magazina Ekonomike” në ALsat M tha:

“Unë mund t’i përcaktoj ato kështu, sipas politikave: politikat e zhvillimit ekonomik, politikat e reformës dhe politikat për qëndrueshmërinë dhe stabilitetin e rritjes ekonomike,” tha Besimi, duke shtuar se sektori i drejtësisë është ndër ata që përmenden si pjesë e politikave të reformës.”

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...