Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Besimi: Nuk do të jetë lehtë, situata është serioze!

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Ministri i Financave, Fatmir Besimi në pres konferencën e tijë të parë para gazetarëve prezantoi masat e ministrisë që drejton ai, transmeton Zhurnal.

Siç potencoi Besimi, do të duhet në mënyrë aktive të punojnë që qytetarët të shijojnë përfitimet në periudhën e ardhshme në Maqedoninë e Veriut.

“Do të punojmë që sa më shpejtë të kthehemi në rrugën e duhur. Jam i bindur se ky mision i imi do të përfundojë me sukses, për shkak të përkushtimit të qeverisë dhe punës time personale. Nuk do të jetë e lehtë, situata është serioze. Paqartësia në nivel global është e madhe. Ne jemi të bindur do të ndërmerren gjitha masat e nevojshme dhe do të jemi të përgatitur që me kohë të reagojmë. Punojmë në mënyrë aktive në masat dhe politikat nga të cilat përfitime do ti shijojnë edhe qytetarët”, potencoi Besimi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...