Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bie platforma për mësim në distancë

Shkup, 28 shtator, zhurnal.mk – Nxënësit në tërë vendin nga sot filluan me testimin e Platformës Nacionale për mësim nga distanca, pasi që gjatë uikendit iu dhanë fjalëkalime për tu qasur në Platformë, tranmeton Zhurnal.

Por nxënësit kanë hasur në probleme në këtë platformë, pasi që e njejta nuk është e disponueshme për qasje për momentin.

Nga Ministria e Arsimit thonë se bëhet fjalë vetëm për probleme momentale me lidhjen në platformë.

“Testimi është pjesë e procedurës për arritjen e funksionimit të tërësishëm të platformës, edhe në test fazën detektohen dhe tejkalohen gjitha sfidat. Me qëllim që të sigurojmë platformë krejtësisht funksionale deri në fillimin e vitit shkollorë, testimet do të vazhdojnë edhe ditët e ardhshme”, thonë nga Ministria e Arsimit për “Sloboden Peçat”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...