Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bislimovski: Nëse është e nevojshme ngrohja qendrore do të fillojë më një tetor

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Sezoni i ngrohjes do të fillojë më 15 tetor dhe do të zgjasë deri më 15 prill të vitit të ardhshëm, por gjithashtu mund të fillojë më 1 tetor, nëse parashikimi për temperaturën mesatare të jashtme është më i vogël ose i barabartë me 12 gradë celsius, sipas të dhënave të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike.

Kjo u njoftua sot nga kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetik Marko Bislimovski, i cili informoi se për shkak të investimeve në rrjetin e shpërndarjes së BEG dhe optimizimit të kapacitetit të tyre për prodhimin e nxehtësisë, konsumatorët do të marrin nxehtësi rreth orës 6.

Ai theksoi se BEG, “ESM Energjetika” dhe “Shkupi Veri” kanë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e sezonit të ngrohjes dhe janë plotësisht të përgatitur dhe nuk presin ndonjë problem.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...