Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bllokohet rruga kryesore në Gjorçe Petrov kundër ndërtimit të disa ndërtesave

Shkup, 12 shtator – Një protestë nga banorët e komunës Gjorçe Petrov po zhvillohet momentalisht ku banorët kanë bllokuar rrugën kryesore duke protestuar kështu kundër kryetarit të komunës dhe vendimit të tij për të ndërtuar disa ndërtesa banimi në disa lokacione, shkruan Zhurnal.mk

Banorët e kësaj komune me pankarta kërkojnë që kryetari i komunës të ndërtojë çerdhe dhe parqe në vend që të ndërtojë ndërtesa banimi në këtë komunë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...