Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bogdanoviç për përmendoret: Shteti ka dhënë lejet dhe duhet t’i shfuqizojë

Shkup, 1 tetor – Kryetari i komunës së Qendrës, Sasa Bogdanoviç, tha për emisionin “Vin vin” se ata morën udhëzime nga Qeveria, e cila e konsideron atë “Unaza e vogël”.

“Kalimi i planit të detajuar urbanistik nuk është vetëm një dëshirë e komunës së Qendrës. Nevojitet një sondazh publik dhe të gjitha mendimet dëgjohen. “Njerëzit në Shkup 2014 po kërkojnë gjithashtu drejtësi, jo vetëm prishjen e monumenteve,” tha Bogdanoviç.

Sipas tij, shteti ka lëshuar leje ndërtimi dhe duhet t’i shfuqizojë ato.

“Një akt ligjor duhet të përcaktohet për monumentet dhe ne si komunë nuk mund ta iniciojmë atë,” tha ai.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...