Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bora zbardh bjeshkët e Ballkanit

Shkup, 26 shtator – Bora e parë tashmë ka rënë në Austri dhe Itali, por edhe në Bosnjë dhe Hercegovinë. Në ditët e mëparshme, kishte shumë shi në BeH, i cili në vendet më të larta, dmth në malet Bjelasnica dhe Jahorina, u kthye në dëborë.

Instituti Federal Hidrometeorologjik njoftoi sot kryesisht mot me vranësira, shi në Hercegovinë, zonat qendrore dhe lindore dhe dëborë në majat e maleve.

Sot në Maqedoni, nën ndikimin e aktivitetit ciklon, moti është kryesisht i vranët me reshje shiu që do të jetë intensiv në shumë vende. Vjen nga periudha e pasdites me mot të ftohtë dhe temperaturat maksimale do të lëvizin nga 16 deri në 24 gradë.

Sidoqoftë, do të ketë një rënie të temperaturave minimale, dhe sipas meteorologëve, nuk përjashtohet mundësia që bora e parë të bjerë në male.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...