Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Breshër sa një kokërr vezë në Konispol, dëmtohen pemët frutore

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë të gjithë vendin në orët e fundit.

Skaji jugor i Shqipërisë, bashkia e Konispolit, është përballur edhe me breshër kokërr madh.

Siç mund të shihni në fotografi, kokrra e breshrit ka arritur përmasën e një veze, duke shkaktuar dëmtime të mëdha në pemë frutore.

Mandarinat, portokallet dhe ullinjtë janë më të dëmtuarat, por edhe pemë të tjera, ku thuajse 1/3 e prodhimit është dëmtuar nga fortësia e goditjes së breshrit, por edhe rrëzimit përtokë. /a.y/noa.al

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...