Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Bundestagu gjerman votoi përsëri për kufizimin e shpejtësisë në autostradë

Një pjesë e autostradave në Gjermani e kanë shpejtësinë e lëvizjes të pakufizuar, dhe propozimi për të kufizuar shpejtësinë në 130 km/orë është vënë vazhdimisht në agjendë nga Partia e Gjelbër.

Pothuajse çdo gjashtë muaj, parlamenti gjerman, Bundestagu, voton për kufizimet e shpejtësisë në autostradat e vendit, transmeton Telegrafi.

Çdo herë, edhe në këtë rast, shumica qeverisëse e CDU/CSU dhe SPD ka hedhur poshtë propozimin, por është interesante që po krijohen çarje edhe në koalicionin e madh.

Edhe Klubi gjerman i Automjeteve (ADAC) e ka zbutur qëndrimin e saj, kështu që nuk është më kundër kufizimit të shpejtësisë.

Si do të përfundojë e gjitha, do të shohim, por motivet kryesore të atyre që duan kufizime janë ekologjia dhe siguria në trafik.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...