Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

Lëshimi nga aeroplani për akrobacione të ndryshme me parashutë mund të jetë një aktivitet emocionues, por edhe shumë i rrezikshëm, siç dëshmohet nga një video nga Irani që po qarkullon këto ditë në rrjetet sociale.

Gjegjësisht, video regjistroi momentin kur parashutisti nuk arriti të hapte parashutën në kohë pasi u hodh nga aeroplani.

Ndërsa ai po përpiqej ta bënte këtë në panik, burri u “tërhoq” nga era e fortë te instruktori, i cili e shfrytëzoi rastin.

Kështu, në një situatë mjaft stresuese, një instruktor parashutimi i erdhi në ndihmë burrit në momentin e fundit dhe e shpëtoi, dhe ai regjistroi lëvizjen.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Ja se si duket hoteli më i lirë në Evropë, çmim për një natë është i mahnitshëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...