Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Carovska – Bërnz: SHBA-ja i mbështet reformat në arsim

Shkup, 30 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot pati takimin e saj të parë të punës me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoninë e Veriut, Kejt Meri Bërnz dhe me përfaqësuesit e USAID.

Siç kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, ambasadorja Bërnz theksoi se Ambasada amerikane vazhdon të jetë partner i rëndësishëm strategjik në avancimin e sistemit arsimor në Maqedoninë e Veriut dhe theksoi se Ambasada është e gatshme ta vazhdojë dhe avancojë partneritetin e fortë dhe t’i mbështesë proceset reformuese në arsim.

“Në takim, ministrja Carovska e informoi ambasadoren dhe të pranishmit e tjerë për të gjitha temat aktuale në lidhje me fillimin e vitit shkollor në kushte të Kovid-19, por edhe për aktivitetet e tjera të vazhdueshme të Ministrisë”, theksohet në kumtesën e MASH.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...