Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Carovska: Mësuesit të ligjerojnë online nga shtëpia, të mos ngrohet një klasë për një mësues

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Ministrja e Arsimit, Milla Carovska paralajmëroi se është e mundur që mësuesit të ligjerojnë online nga shtëpia, siç tha, të mos ngrohet e gjithë klasa për një mësues, transmeton Zhurnal.

“Bisedojmë me kryetarët e komunave për racionalizim të mjeteve, të mos harxhojmë para për ngrohje të gjithë klasës për një mësues dhe ato para të shfrytëzohen për IT mjete” tha Ministrja pas vizitës në Shkollën Fillore “Lupço Santov” në Koçanë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...