Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Carovska në Tetovë: Është i rëndësishëm bashkëpunimi, që të kemi vit shkollor të suksesshëm

Tetovë, 30 shtator, zhurnal.mk – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot e ka vizituar shkollën fillore komunale “Kirili dhe Metodi” në Tetovë, ku mësimi do të zhvillohet me prezencë fizike të nxënësve deri në klasën e tretë.

Ajo tha se është e rëndësishme që të gjithë të bashkëpunojnë në mënyrë që të tejkalohen sfidat dhe viti shkollor të jetë i suksesshëm.

“Nëse së bashku ballafaqohemi me sfidat, ato më lehtë do të tejkalohen. Kjo është dëshmuar edhe në shkollën ‘Kirili dhe Metodi’, ku bashkëpunimi me vetëqeverisjen lokale dhe shkollën, si dhe angazhimi i të gjithë mësuesve rezultojnë me gatishmëri për fillimin e vitit të ri shkollor, në dy mënyra”, tha Carovska.

Ndërsa kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi, tha se bashkëpunimi me të gjitha nivelet do të jetë kyç për zhvillimin e mësimit në kushte pandemie.

“Të gjithë jemi të vetëdijshëm se kjo është periudhë e ndjeshme, vit shkollor që nuk iu ngjan tjerëve. Të gjithë duhet të jemi solidar dhe me mirëkuptim në këtë proces”, tha Arifi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...