Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Carragher: Liverpooli duhet ta zëvendësojë Van Dijkun me Dayot Upamecanon në janar

Liverpooli duhet t’i shtojë përpjekjet për mbrojtësin e RB Leipzigut, Dayot Upamecano – ka thënë Jamie Carragher.

Sipas tij, për ta mbuluar periudhën e lëndimit të Virgil van Dijk, Redsat duhet ta transferojnë 21-vjeçarin në afatin kalimtar të janarit.

Qendërmbrojtësi holandez do të mungojë disa muaj si pasojë e lëndimit të ligamentit kryqëzues të përparmë të gjurit (ACL) në ndeshjen ndaj Evertonit, pas ndërhyrjes së portierit Jordan Pickford.

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se kampioni i Ligës Premier duhet të intervenojë në afatin dimëror për ta zëvendësuar Van Dijkun.

Ai ka thënë për Sky Sports se Redsat e kanë pasur në plan ta transferojnë një qendërmbrojtës në verën e ardhshme (për shkak të largimit të Dejan Lovren dhe lëndimeve të shpeshta të Joel Matip), mirëpo tash këtë duhet ta bëjnë që në janar.

“Është një djalë i ri për të cilin të gjithë po flisnin te Leipzigu, Dayot Upamecano, po flitet për të… Nëse është ai që e kanë dashur, atëherë duhet ta transferojnë”, ka këshilluar Carragher. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...