Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

“Centre for Common Ground” dhuron pajisje sportive për shkollat fillore në Çair

Shkup, 22 shtator – Zhurnal.mk – Në kuadër të projektit për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm, sot organizata “Centre for Common Ground”, ndau paisje sportive për të gjitha shkollat fillore në Çair, të pranuara në mënyrë simbolile nga drejtorët e shkollave.

Kryetari i Çairit Visar Ganiu, faleminderoi për donacionin dhe theksoi se këto ndihma nënkuptojnë alternativë më tepër në mesin e opcioneve që ndihmon të rinjtë.

“Përderisa unë në cilësinë e kryetarit të komunës dhe si pjesë e këtij projekti pas falenderimit për donacionin e lartëpëtmendur theksova se:” Ndarja e paisjeve sportive dhe promovimi i sportit për fëmijët, duke mundësuar dhe ndihmuar përfshirjen e sa më shumë nxënësve në fusha të ndryshme të sportit, nënkupton një alternativë më shumë dhe një rrugë më tepër në mesin e opcioneve që ndihmon të rinjët tanë dhe largon ato nga fenomene të tipit të ekstremizmit dhe të dhunës në shoqëri “, tha Ganiu.

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2637999833195335?xts[0]=68.ARANmliDzflZx5kNR2ow-478y3h5foCqK0g1e2F8VoN9WwspPLkZ_VM0uYiasvZjSPTlfPJbW_3bUEpb3hFQ4zR4gSue2KBxnRM-nzuyWG7GrG3RV7JhbmNGFc5PvYf4i8hwK-U-Y3Q4NgBfNoSBqZH1Zzg_ygWlcpo67ukibaqraWyrDEIihqxxAwQyvWmlL7E2fRFuYieHTBQ9cUsIrt5aqxjmqhwETozpHL3Y8NDgp7Pg6IZ1z8qYqxg0Vrke1mh5NJCXKWnWcLWOVR_Lvx3mUdT29lF460rx9Xg2aihPqXBaVtSyOAekrRG8cOPqDYIr8WHPMtWRTauX1uhVwyedX8LM&tn=-R

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...